You are here

Kam a kdy na řemeslné trhy


Jednou z nejlepších možností jak svoji firmu zviditelnit jsou různé řemeslné, jarní či velikonoční trhy. Ovšem ačkoli je výběr opravdu široký, ne vždy se setkáme s úspěchem. Také podmínky a výše poplatků se značně liší. Samozřejmě velice záleží na tom, jaké produkty prodáváte.
farmářské trhy
VYHLEDÁVÁNÍ AKCÍ
·         Při vyhledávání na internetu je neobsáhlejší stránkou Kudy z nudy.
·          Zajímavé akce najdete i na Fleru.
·         Také Atlas Česka – kalendář akcí má velice obsáhlou nabídku.
·         Hledáme trhy řemeslné, farmářské, jarní, historické, případně i velikonoční či zahrádkářské.
veletrh v hale
PŘIHLÁŠENÍ A REGISTRACE
·         Přihlaste se co nejdříve, o některé akce je velký zájem a kapacita je omezená.
·         Většinou je možnost přihlásit se emailem, ale pokud se vám do týdne nikdo neozve, vždy volejte.
·         Nenechte se odradit, v případě, že máte o akci velký zájem, zkuste nabídnout něco navíc. Nemluvím o penězích, ale třeba dar pro účinkující kapely, ochotu stát na nerovném terénu a podobně.
·         Někdy si organizátor vyžádá i fotografie výrobků – mějte vždy nějaké reprezentativní foto nachystané.
·         Pečlivě čtěte podmínky, než cokoli podepíšete. Jsou akce, kde můžete přijít o místo bez náhrady jen proto, že přijedete o 5 minut později.
plovoucí trh
KAM?
·         Nezavrhujte malé akce ve vašem okolí. Ačkoli se mohou zdát nerentabilní, zákazník často dává přednost výrobkům ze svého okolí, už jen pro ten pocit „to je od nás“. Také při dalším nákupu upřednostní firmu, kde si může zboží osobně prohlédnout a vyzvednout bez dalších nákladů.
·          U velkých akcí jako je Flora Olomouc, Země Živitelka a podobné, je vhodné důkladně zvážit, zda se to vyplatí. Informujte se předem, kolik trhovců s podobným sortimentem tam bývá, prohlédněte si mapu areálu, výběr místa je to nejdůležitější.
·         Pokud je akce vícedenní, poohlédněte se před podpisem přihlášky i po vhodném ubytování. Zkuste oprášit dávná kamarádství a spojit užitečné s příjemným.
TAK TEDY JARO SE BLÍŽÍ, VZHŮRU NA VÝLET!

Top