You are here
Home > Móda

Nepodceňujte společenské oblečení

.


Dnešní doba je typická tím, že si nikdo nedělá s ničím těžkou hlavu. Platí to například také v oblasti módy. Nikdo si nedělá těžkosti a neformální oblečení je považováno za zcela normální snad za jakýchkoli okolností. Dříve bylo nepředstavitelné, že by žena vyrazila na ulici bez elegantního kloboučku a to dokonce i žena prostá, dnes je zcela běžné, že například do divadla chodí lidé v džínách. Pokud se jedná o nějakou alternativní divadelní scénu, kde hrají moderní kousky, je to snad oblečení vhodné.
plesové šaty na figurínách
Nevhodné by v tomto případě bylo přijít třeba v obleku a dlouhých společenských šatech. Ovšem pokud jdete například do Národního divadla a obléknete si neadekvátní oblečení, něco to o Vás jistě vypovídá. Podobné je to třeba také na plesech. Letní šaty na ramínka doplněné šátkem sice vypadají hezky a efektivně, ale na ples se určitě nehodí.
 

.

Dopřejte si trochu noblesy

Přitom je stále mnoho zaměstnání, kde se přísně vyžaduje dress code.Například taková advokátka by si určitě nedovolila přijít na soudní jednání v džínách a vytahaném tričku a manažer na důležitou obchodní schůzku se zahraničními partnery v kraťasech a tílku. Když určitá pravidla platí v oblasti zaměstnání, proč by se to nemělo týkat také osobního života. Neformální, rozuměj pohodlné a příjemné oblečení je fajn, ale v určitých situacích bychom měli projevit určitou míru noblesy a vyrazit třeba do divadla v kvalitních společenských šatech a muž třeba i ve smokingu.
květiny k šatům
Možná namítnete, že pořídit si společenské šaty je nákladné, notabene je trochu faux pas objevit se ve společenských šatech na dvou akcích po sobě. To máte samozřejmě pravdu, a proto je důležité vědět, že tak jako je možné půjčit si šaty svatební, je možné půjčit si také šaty společenské. Totéž platí pro pánské obleky a smokingy. Proto radíme, najděte si co nejdříve nejbližší půjčovnu společenského oblečení, je to jen pro Vaše dobro.

Nepodceňujte společenské oblečení
2.5 (50%)2
.
Top