You are here
Home > Děti

Učení dítěte doma – z pohledu rodiče

Dnes, už není žádnou zvláštností, pokud se rodiče rozhodnou, že jejích způsob výuky v domácím prostředí prospěje jejím dětem mnohem lépe a efektivněji, než v prostorech školního zařízení. Není to sice až tak přednostní krok, jaký rodiče dělají, ale najdou se domácnosti, které jsou této možnosti nakloněné a praktikují ji.
radost ze školy

KVALITA

Co se týče volby učit své dítě svépomoci, není to zcela jednoduchou záležitostí, kterou si zmyslíte ze dne na den. Musíte myslet na všechno a v první řadě na vaše dítě, jestli mu jako rodič z pozice učitele, máte co nabídnout. První roky školy jsou zcela zásadní pro další vývoj, fungování a chápání lidského života.

PŘEHLED

Výhodou tohoto domácího systému je, že máte dokonalý přehled o tom, jak vaše dítě ve skutečnosti reaguje a rozumově prospívá. V běžném životě, když dítěti položíte otázku „jak bylo ve škole“ z něho pravděpodobně moc nedostanete. Doma budete informovaní o tom, jak moc věnovalo učení pozornost a co vše, už má za sebou. A výmluvy typu „to jsme se neučili“ rozhodně nemají šanci.

POHODA

Domov je místo, které je vašemu dítěti naprosto známé a blízké. Cítí se v něm dobře a od toho se odvíjí i jeho schopnosti, pracovat v tomto prostředí. Má daleko větší chuť a snahu spolupracovat a soustředit se na dané vyučování.
psaní v písance

JAK JE TO S KOLEKTIVEM?

Vaše dítě pravděpodobně není žádný outsider, který nikoho nemá a nezná. Určitě si po dobu svého útlého dětství našel spoustu kamarádů a fakt, že s nimi nechodí prozatím do školy, ještě nemusí značit, že ho z kolektivu vyšachují. Naopak, dětem se táto možnost zdá naprosto lákavá a drtivá většina z nich, mu to bude jenom závidět. Vaše dítě přece chodí i ven, hrát si a poznávat nové věci. Neizolovali jste ho doma před světem, aby neměl k nikomu přístup. Vzali jste si jenom jeho první zkušenost se školními povinnostmi do vlastních rukou a také, mu tím prodloužili dětství. Řídit se nějakými pravidly a řádem bude muset celý život. Dát mu, jako rodič stejně kvalitní, neboli větší základ do života domácí výukou, můžete kdykoliv a máte na to právo.

Top