You are here
Home > Muži

Vraťte se do dětství a pojďte si zase hrát

.


Není to zrovna známý koníček, ale když s ním přijdete do styku, zjistíte, že vás nepustí. Řeč je o RC autech.

formule RC
Co je to RC auto?

RC (Radio Control) auta, v češtině rádiem ovladatelný, jsou modely, jejichž funkce, výkon a samotné provedení vás dostanou do kolen. Jedná se o různé modely aut, kdy máte možnost vybrat si z různých velikostí (v poměrech s opravdovým autem, značeno např.: 1:10, 1:12 atd.) RC auto je řízeno vysílačkou a dosah bývá zpravidla cca 300 metrů, záleží na konkrétním modelu a typu vysílačky. Tato auta dokážou jet neuvěřitelnou rychlostí, zpravidla to bývá od 50 km/h až do 120 km/h, opět záleží na konkrétním modelu. Pokud si k tomu všemu autíčko doma vylepšíte, může jet až 200 km/h, což už je skoro neovladatelné. Jsou tři typy pohonu:
1.       Elektrický
2.       Benzínový
3.       Nitro
horská cesta
Auto na elektrický pohon využívá baterky, které jsou dostupné jak v kamenných obchodech, tak internetových prodejnách či bazarech. Baterky jsou opravdu výkonné. Z toho také vyplývá, že je celkově výhodnější pořídit si autíčko na elektrický pohon.
Naopak auto na benzín udělá hodně hluku. Také je výkonné, avšak tyto typy aut bývají dražší a manipulace s nimi je složitější, jelikož často mívají kovovou konstrukci. Samotný model pak může dosahovat i více jak 10 kg.
Z mé osobní zkušenosti bych více preferovala auto na elektrický pohon. Baterky totiž vydrží roky a jejich výkon je enormní. Při koupi vašeho prvního autíčka je to rozhodně nejlepší volba.

.

RC auto
Zajeďte si závody

Pokud vám v koupi brání finance nebo si nejste jisti, zda by vás tento koníček nadále bavil, přesto byste si to rádi zkusili, neváhejte a doražte na nějaký ze závodů! Dráhy jak na venkovní, tak vnitřní ježdění najdete všude po celé České republice. Obvykle se zde autíčka za symbolický poplatek dají zapůjčit.

Vraťte se do dětství a pojďte si zase hrát
3.7 (73.33%)3
.
Top